czwartek, 21 czerwca 2012

Olej z pestek arbuza - zalety


Fragment z książki N. Siemionowej "Szkoła zdrowia "   str. 348
" Olej z arbuza zawiera  aktywne biologicznie  substancje : karoten , (prowitamina A ) , witaminę E , witaminy z grupy B , C i PP (niacyna ). Olej ten wytwarza się z pestek arbuzów wyhodowanych w  Nadwołżu na wyspecjalizowanych plantacjach.
Pochłaniając najpożyteczniejszą część widma światła słonecznego i gromadząc w sobie najcenniejsze pierwiastki - cynk , potas i selen - owoc dużą część zapasów oddaje swoim "dzieciom "- nasionom , które z kolei potem dadzą życie innej roślinie.Nauczywszy się wydobywać z pestek olej , naukowcy zaczęli otrzymywać cenną substancję , dającą zdrowie wielu ludziom cierpiącym na choroby nerek , awitaminozę i łysienie.

Zastosowanie oleju z arbuza daje świetne efekty w przypadkach chorób nerek , zwłaszcza kamicy nerkowej. Zmieniając fizyczny skład moczu , olej z arbuza usuwa przyczynę tworzenia się kamieni. Zapobiega tym samym powstawaniu nieodwracalnych zmian w nerkach , sprzyja przedostawaniu się kwasu moczowego z tkanek do krwi i nasila proces wydalania go przez nerki , rozpuszcza i wypłukuje śluz , dobroczynnie wpływa na likwidację procesów zapalnych w układzie moczowym , jak również wywiera wpływ na bilans kwasowo - zasadowy w organizmie . Przy kamieniach w układzie moczowym olej znacznie przewyższa swym pozytywnym wpływem preparaty farmakologiczne.
Optymalny poziom w oleju z arbuza  , uzdrawiającego minerału , jakim jest cynk , sprzyja szybkiemu leczeniu ran , oparzeń , poprawia apetyt , zmniejsza zmęczenie , podnosi odporność organizmu na zakażenia.W kosmetyce stosuje się go dla leczenia wysypki . Jest również świetnym środkiem przyśpieszającym wzrost włosów i zapobiegającym ich wypadaniu . Duża zawartość w oleju z arbuza witaminy E , C i karotenu czyni z niego środek zapobiegający rakowi i łagodnym guzom gruczołu piersiowego i prostaty .
Selen obecny w oleju z arbuza sprzyja odbudowie zdrowia włosów , paznokci , mięśni i krwinek czerwonych . Neutralizuje i usuwa szkodliwe środki chemiczne , zmniejsza ryzyko zachorowania na raka ...................
Przyroda sama otwiera nam swoją bogatą spiżarnię . "
Toż to naprawdę niesamowity owoc i jego pestki .

7 komentarzy:

 1. Ostatnio buszowałam wśród półek z olejami i oliwami, ale takiego z pestek arbuza nie widziałam. Pewnie ciężko go dostać...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez o niego pytam , ale dopiero mają dowiedzieć sie czy jest osiągalny w Polsce :(

   Usuń
 2. Tutaj też nie widziałam takiego oleju. A szkoda..

  OdpowiedzUsuń
 3. nie wiedziałam o takim oleju, muszę się rozejrzeć!

  Blog o życiu & podróżach
  Blog o gotowaniu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez długo nie wiedziałam :( , ale teraz już wiem , ale jak go zdobyć ?

   Usuń
 4. ciekawe nigdy o takim nie słyszałam. poszukam.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...